Jakie są koszty życia w stolicy Polski?

Słysząc słowo Warszawa, naszym oczom od razu ukazują się wspaniałe zabytki, Pałac Kultury i Nauki, galerie handlowe oraz mnóstwo pieniędzy, które trzeba wydać. Jednak czy to prawda? Czy faktycznie życie w stolicy jest tak drogie? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj życia chcemy prowadzić. Jeśli imprezowy u rozrywkowy, to owszem tanio nie jest. Ale tanio w takim przypadku nie jest w żadnym większym mieście, ponieważ wiadomo, że bilety wstępu do teatrów czy opery, obiady w wystawnych restauracjach – to wszystko drogie imprezy, bez względu na to czy to Warszawa czy Kraków.

koszty życia

Koszty życia w Warszawie wbrew pozorom nie są tak wysokie, o ile nie zależy nam na wyjątkowo wysokim standardzie.

Jednak jeśli chodzi o koszty życia w stolicy i mowa tutaj o codziennym życiu, to wiele zależy od tego, w którym rejonie miasta mieszkamy. Logiczne bowiem jest, że im bliżej centrum, tym rosną czynsze za mieszkania czy ceny nieruchomości. Jeśli jednak chodzi o codzienne opłaty? W Warszawie również są dyskonty spożywcze i sklepiki, w których można kupić produkty żywnościowe w okazyjnych cenach, w sieciówkach ubrania wszędzie kosztują tyle samo.

Nie można więc powiedzieć, że ceny są zdecydowanie wyższe tutaj niż w innych miastach kraju. Ogólnie się tak przyjęło, ale to samo można powiedzieć o innych wielkich miastach.  Z pewnością Warszawa jest droższa jeśli chodzi o kupno mieszkania w ścisły centrum, ale czy można powiedzieć, że również w każdym innym aspekcie? Wszystko zależy od tego, jakie my mamy podejście do pieniędzy, czy jesteśmy rozrzutni i wydajemy na głupoty czy tez potrafimy sobie odpowiednio zaplanować wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *