Chcą uruchomić nową linię autobusową z Sadyby do metra

Chcą uruchomić nową linię autobusową z Sadyby do metra

Radna Mokotowa, Melania Łuczak, zbiera w Internecie głosy mieszkańców za poprowadzeniem nowej linii autobusowej na dolnym Mokotowie. Ma ona połączyć nowe osiedla przy Sikorskiego i Idzikowskiego ze stacją Metro Wilanowska.

Pod internetową petycją o wytyczenie nowej linii podpisało się w ciągu doby ponad 250 osób. W piśmie do zarządu Transportu Miejskiego radna Melania Łuczak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze domaga się stworzenia linii 231, która połączy Dolny Mokotów ze Stegnami, Sadybą i Metrem Wilanowska. Jak dowodzi, siatka połączeń autobusowych nie nadąża za rozwojem tej części Mokotowa. – Dolny Mokotów ulega w ostatnich latach diametralnym zmianom – czytamy w petycji. – Powstają nowe osiedla. Zabudowuje się cały teren tzw. Parku pod Skocznią. Wzdłuż ul. Beethovena powstają nowe budynki, al. Sikorskiego zyskuje nowe, gigantyczne kompleksy mieszkalne po obydwu swoich stronach począwszy od skrzyżowania z Sobieskiego (ul. Mangalia) aż do al. Wilanowskiej. Tymczasem siatka połączeń autobusowych pozostaje praktycznie taka sama od czasów PRL.

Jako przykład nienadążania siatki połączeń za rozwojem miasta Łuczak podaje trasę linii 503. – Od 35 lat linia 503 łączy Ursynów z centrum Warszawy i przy okazji jest jedynym połączeniem z centrum dla mieszkańców okolic al. Sikorskiego – twierdzi radna z Mokotowa. – Mniej więcej tak samo długo ciężko doszukać się połączenia Sadyby ze Stegnami na linii ul. Idzikowskiego – dodaje.

Łuczak chce, by mieszkańcy nowych osiedli wzdłuż al. Sikorskiego, ul. Idzikowskiego czy ul. Powsińskiej zyskali dogodne połączenie z najszybszym obecnie środkiem komunikacji miejskiej, jakim jest metro. Stąd propozycja poprowadzenia linii do stacji Wilanowska.

Jak ma kursować nowa linia

Zgodnie z zamierzeniem autorki petycji, nowa linia 231 ma prowadzić od pętli przy Okrężnej przez Powsińską do Idzikowskiego. Tam autobus ma skręcać w lewo w Idzikowskiego i dalej jechać prosto do al. Sikorskiego. Aleją ma dojechać do al Wilanowskiej, potem w prawo do Puławskiej i pętli na Dworcu Południowym. Powrót ma nastąpić po tej samej trasie.

Radna ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze wnioskuje, by autobus kursował co około 10 minut w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz 15.00 do 18.00. W pozostałych godzinach autobus może jeździć rzadziej, średnio 3 razy na godzinę. Melania Łuczak domaga się również wytyczenia dwóch nowych przystanków wzdłuż al. Sikorskiego. Szczegóły proponowanych zmian można znaleźć w petycji znajdującej się pod adresem https://goo.gl/jgo2DB.

Jeszcze jeden muchowóz?

Obok szybko przybywających głosów poparcia, petycja spotkała się również z krytyką. Grzegorz Tomasz Czura wskazuje na powielanie się nowej linii z istniejącymi. – Podobną relację obsługuje 108, i ze Stegien 163, na Bonifacego linii więcej jak w centrum. Linia 187 na odcinku od krańca do Czerniakowskiej wozi muchy, 148 jedzie puste. Linia 501 nie wiadomo po co jedzie na Stegny, gdzie bardziej potrzebna jest na miasteczku Wilanów. A ktoś tu chce jeszcze jeden muchowóz? Jeżeli już coś musi tam być to proszę starać się o 107 – zachęca Internauta.Chcą uruchomić nową linię autobusową z Sadyby do metra
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *