Legendarny poeta i jego żona. Tym razem od kuchni

Legendarny poeta i jego żona. Tym razem od kuchni

Legendarny poeta i jego żona. O ich wspólnym życiu na starej Sadybie dowiemy się na najbliższym festiwalu Otwarte Ogrody w czerwcu.

Znali się jeszcze z liceum. Pobrali we Wrocławiu, w 1954 roku. Doczekali się sześciorga dzieci, z których jedno zmarło jako niemowlę. Mieszkali w przedwojennej kamienicy na starej Sadybie w Warszawie. On umarł w wieku 42 lat, w 1976 roku, ona – 18 lat później. Dziś spoczywają razem na warszawskich Powązkach. 

Już dziś zapraszamy na wyjątkowe spotkanie o legendarnym poecie – Stanisławie Grochowiaku i jego żonie, Annie Grochowiak, zwanej Magdą.  Będzie to historia o życiu domowym i warsztacie poety „Współczesności”.  Ale też o żonie poety – „kobiecie domowej”. O ich wspólnym życiu na Sadybie, na ulicy Morszyńskiej.  Wykład poprowadzi Teresa Dąbrowska, przewodniczka po Warszawie, autorka książek „Warszawa literacka lat międzywojennych” oraz „Pasje i marzenia”.

Niezwykła opowieść odbędzie się w niezwykłym miejscu – w ogrodzie przy bloku, w którym mieszkali bohaterowie opowieści. A dokładnie przy Bloku Oficerskim, ul. Morszyńska 1-7. Spotkanie zorganizowane przez Aleksandrę Karkowską będzie miało miejsce 9 czerwca w ramach kolejnej edycji festiwalu Otwarte Ogrody na Sadybie. Legendarny poeta i jego żona. Tym razem od kuchni
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *