Likwidują bazarek na Sadybie. Od 1 stycznia zostaną tylko dwa rzędy budek

Likwidują bazarek na Sadybie. Od 1 stycznia zostaną tylko dwa rzędy budek

Po czterech latach od zwrotu spadkobiercom, z bazaru Sadyba znika większa część budek. Blaszaki kończą działalność 31 grudnia

– Od jutra likwidują 2/3 bazarku Sadyba – taką wiadomość otrzymaliśmy niespodziewanie dziś po południu. Nasz czytelnik, pan Marcin, wyjaśnia: – Do likwidacji idzie środek bazarku – cały pas obok pustej działki – od Powsińskiej do Mokpolu. (…) Zostaną tylko budki wzdłuż Best Malla i przy Bonifacego.

Znikamy

– Niestety, to prawda, znikamy – potwierdzają nam najemcy budki w środkowej części bazarku, znajdującego się na rogu ulic Powsińskiej i św. Bonifacego na Sadybie. – Jutro jest nasz ostatni dzień w tym miejscu. Od 9 stycznia musimy rozebrać budkę – dodają.

Jak wynika z wypowiedzi najemców, decyzja o nie przedłużeniu najmu była dla nich całkowitym zaskoczeniem. – Informację dostaliśmy wczoraj. Zwykle pod koniec roku doręczenie takich decyzji odbywa się z opóźnieniem. Przypuszczaliśmy, że tak będzie również w tym roku. Tym bardziej, że kilkakrotnie nas o tym zapewniano – mówi starsze małżeństwo najemców z likwidowanej budki.

Rychła likwidacja czeka zarówno pawilony z warzywami, pieczywem i ciuchami, stojące w głębi bazarku, jak i popularne pawilony handlowe i gastronomiczne widoczne z ulicy Powsińskiej. – Działamy tylko jeszcze jutro – mówi nam najemca warzywniaka w średnim wieku. Jutro okaże się, czy zgodnie z zapowiedziami zrezygnuje ze swojej budki pani na rogu bazarku. Jeśli tak, przeniosę się tam na kilka dni i rozstawię namioty, by tylko wyprzedać towar. A potem zobaczymy – mówi sprzedawca.

Na nasze pytanie o dalsze losy, pracownicy budki z kebabem i lokalu z kuchnią indyjską rozkładają ręce. – Nic nie wiemy – mówią, odsyłając do właściciela. Znany nam telefon komórkowy właściciela nie odpowiada. – Kebab i knajpa indyjska zostaną zlikwidowane na 100% – twierdzi nasz czytelnik, który prosi, by go nazywać zrozpaczonym klientem bazarku.

Co się stało?

– Działka została jakiś czas temu zreprywatyzowana. Kupcy mieli umowy przedłużane co roku. Dziś się dowiedzieli, że nie zostaną przedłużone – tłumaczy nasz informator. Nieoficjalnie, przyczyną zmiany decyzji są plany budowy wieżowca. – Podobno budowa ma ruszyć we wrześniu – dodaje.

Likwidacja blaszanych budek nie będzie jednak oznaczać końca ich działalności. – Przenosimy się do drewniaka, który stoi wzdłuż płotu z centrum handlowym. Tam jest sporo pustych budek. Do nich przenosi się większość kupców z likwidowanych pawilonów – wyjaśnia zmartwiony najemca.

Mimo kilkukrotnych prób, nie udało nam się uzyskać komentarza od spółdzielni Bazar Sadyba, dzielnicy Mokotów, ani potencjalnego inwestora wieżowca (jeśli potwierdzą się nasze wcześniejsze ustalenia z 2016 roku – artykuły poniżej – jest nim spółka Klinkier Bud). Do sprawy powrócimy na początku roku.

 http://www.sadyba24.pl/wiadomosci/item/1324-strategiczna-dzia%C5%82ka-bazarku-sadyba-wr%C3%B3ci%C5%82a-do-spadkobierc%C3%B3w

 http://sadyba24.pl/wiadomosci/item/1241-bazar-sadyba-wkr%C3%B3tce-w-ca%C5%82o%C5%9Bci-trafi-w-r%C4%99ce-prywatne-jest-nowa-lokalizacja-dla-kupc%C3%B3wLikwidują bazarek na Sadybie. Od 1 stycznia zostaną tylko dwa rzędy budek
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *