Na granicy Sadyby rusza budowa domu dziennej opieki dla pacjentów onkologicznych

Na granicy Sadyby rusza budowa domu dziennej opieki dla pacjentów onkologicznych

Jeszcze we wrześniu na granicy Sadyby i Augustówki wbita zostanie pierwsza łopata pod domem dziennej opieki dla pacjentów onkologicznych. Sadybiańska Fundacja Jestem planuje zakończyć stan surowy do zimy.

Na granicy Sadyby i Augustówki powstaje pierwszy w Polsce dom dziennej opieki dla osób z chorobą onkologiczną. Pomysłodawca i inwestor – sadybiańska Fundacja Jestem – właśnie wybrał wykonawcę, firmę Sylen Wiesła Kulig z Izabelina. Prace budowlane mają zacząć się pod koniec września. – Chodzi o to, by stan surowy zakończyć do zimy i na wiosnę dalej budować – mówi Izabela Dembińska z fundacji.

Od kwietnia tego roku, kiedy ruszyła pierwsza runda zbierania środków na budowę, organizacja uzbierała już milion złotych. – Mamy więc pieniądze na stan surowy otwarty – potwierdza Dembińska. Teraz organizacja zbiera na okna. Jak mówi przedstawicielka fundacji, potrzeba na ten cel ok. 180 tysięcy złotych. – W nowym domu będzie duża powierzchnia okien, żeby był kontakt z naturą – wyjaśnia. Docelowo fundacja Jestem planuje zebrać jeszcze od półtora do dwóch milionów złotych.

– Na dziś szukamy producentów okien i szukamy na nich sponsorów – podsumowuje Izabela Dembińska. Chętnych do wsparcia budowy domu prosi o bezpośredni kontakt do siebie lub o wpłatę na kontro fundacji podane na stronie www.fundacjajestem.org. 

Zebranie pieniędzy na dom dziennej opieki fundacji Jestem będzie celem wyprzedaży garażowej, którą organizują na Sadybie Dominik i Elżbieta Radziwiłowie. Będzie można kupić przedmioty domowego użytku, ubrania męskie, żeńskie i dziecięce, okulary, paski, czapki, torby oraz sprzęt sportowy. Organizatorzy zachęcają każdego, kto chciałby się włączyć w ich akcję, by przekazał im swoje rzeczy, dostarczając do miejsca wyprzedaży do poniedziałku 15 września. Wenta garażowa odbędzie się w niedzielę 22 września od 12.00 do 18.00 przy Okrężnej 16.

 Na granicy Sadyby rusza budowa domu dziennej opieki dla pacjentów onkologicznych
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *