Przebudowa Goraszewskiej dopiero na jesieni

Przebudowa Goraszewskiej dopiero na jesieni

Remont głównej ulicy starej Sadyby, Goraszewskiej, rozpocznie się nie wcześniej niż na jesieni. Choć prace przewidziano w budżecie na lata 2019-2020, mokotowscy urzędnicy chcą zrobić jak najwięcej jeszcze tego roku.

Na całej długości ulicy Goraszewskiej trwają obecnie intensywne prace. Nie mają one jednak bezpośredniego związku z przebudową. To MPWiK wymienia przyłącza wodno-kanalizacyjne. Jak dowiedzieliśmy się w wydziale infrastraktury dzielnicy Mokotów, remont odcinka od Jeziornej do Godebskiego znajduje się obecnie w fazie przygotowania dokumentów przetargowych. Sam przetarg planowany jest najwcześniej za 2-3 tygodnie. Jak zapowiadają urzędnicy, od ogłoszenia przetargu do wyłonienia wykonawcy i podpisania z nim umowy trzeba będzie poczekać kolejny miesiąc.

Aby przyspieszyć inwestycję, mokotowscy urzędnicy przesunęli 800 tysięcy złotych z pieniędzy zarezerwowanych na ten cel na rok 2020. Tym samym na przebudowę Goraszewskiej w 2019 roku ma pójść 2,2 miliona złotych.  Na dokończenie remontu w 2020 pozostanie nieco ponad milion złotych.

Goraszewska ma być przebudowana w wersji o podwyższonym standardzie. Zgodnie z zaleceniami konserwatora i oczekiwaniami lokalnej społeczności, nawierzchnia ma być pokryta kostką granitową, chodniki dużymi kwadratowymi płytami betonowymi, a wzdłuż ulicy zostanie zainstalowany rząd kilkudziesięciu replik latarni gazowych, podobnych do tych, które świecą już od lat na okolicznych uliczkach Sadyby.Przebudowa Goraszewskiej dopiero na jesieni
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *