Sprawca fetoru na Sadybą zainterweniował

Sprawca fetoru na Sadybą zainterweniował

Wczoraj informowaliśmy o okropnym smrodzie, który unosił się nad Sadybą od niedzieli. W odpowiedzi na zgłoszenie naszego portalu Sadyba24.pl strażnicy miejscy udali się wczoraj na ulicę Zawodzie.  Co ustalili?  


– Przyczyny brzydkiego zapachu nie poznaliśmy. Nie nałożyliśmy zatem żadnego mandatu – powiedział nam dziś przedstawiciel referatu prasowego straży miejskiej, Jerzy Jabraszko.

Przedstawiciel ma jednak również dobre wiadomości. – Od właściciela firmy Remondis otrzymaliśmy zapewnienie, że taka sytuacja już się nie powtórzy. W poniedziałek sortownia odpadów zainstalowała bowiem neutralizator zapachu. 

– Jak wiemy, zapach nie podlega przepisom prawa, bo jest subiektywny – twierdzi Jabraszko. – Referat ochrony środowiska straży miejskiej będzie jednak monitorował zakład na Zawodziu pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących sortowania odpadów – dodał.

 

O wyjaśnienia poprosiliśmy również bezpośrednio firmę Remondis. Do momentu publikacji, nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.Sprawca fetoru na Sadybą zainterweniował
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *