Uczniowie wsiadają na rowery. Dołączają nowe placówki z Sadyby

Uczniowie wsiadają na rowery. Dołączają nowe placówki z Sadyby

Uczniowie podstawówek znów będą jeździć do szkoły rowerami. W rozpoczynającej się dziś kampanii edukacyjnej Rowerowy Maj po raz pierwszy uczestniczyć będą również przedszkolaki. Na Sadybie w akcji wezmą udział po raz pierwszy wszystkie publiczne placówki oświatowe.

6 maja ruszy czwarta już edycja Rowerowego Maja, kampanii edukacyjnej warszawskiego ratusza i Zarządu Dróg Miejskich. Uczniowie stołecznych podstawówek a od tego roku również przedszkoli mogą wygrać cenne nagrody dla siebie, klasy i szkoły w zamian za codzienne jeżdżenie do szkoły rowerem, hulajnogą, wrotkami lub deskorolką przez cały maj.

Zgodnie z regulaminem, nawet jeśli podjeżdżają do szkoły innymi środkami transportu – samochodem, autobusem czy tramwajem – to dla zaliczenia punktów powinni co najmniej 500 metrów pokonać osobistym środkiem transportu. Ze statystyk aktywności uczniów wyłączone są dni wolne ustawowo i maksymalnie pięć dni wycieczek (na klasę).

W tym roku na najlepsze stołeczne szkoły i przedszkola w czterech kategoriach czekają do wyboru: komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiata na parking rowerowy. To nagrody fundowane przez urząd miasta. Dodatkowo kilkanaście znanych firm oferuje najaktywniejszym klasom i uczniom atrakcyjne wycieczki, warsztaty i nagrody indywidualne.

Rowerowy Maj obejmie w tym roku ponad 100 000 uczestników ze 141 szkół (w tym 27 nowych) i 109 przedszkoli. Na starej Sadybie do akcji włączyły się wszystkie placówki publiczne – szkoły podstawowe: 103 przy Jeziornej 5/7 i 115 przy Okrężnej 80 oraz przedszkole 151 przy Zacisznej 3. Pierwsza z wymienionych placówek uczestniczy w Rowerowym Maju od samego początku w 2016 roku. Szkoła przy Okrężnej i przedszkole przy Zacisznej dołączyły po raz pierwszy w tym roku (choć przedszkole brało udział już w ubiegłym roku w testowej wersji dla wybranych przedszkoli).

Wyniki akcji stołecznego ratusza zostaną podane na stronie https://rowerowymaj.eu/(miasto/gmina) 3 czerwca 2019 o godz. 12:00.Uczniowie wsiadają na rowery. Dołączają nowe placówki z Sadyby
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *