Zamknięte lokale na starej Sadybie. W jednym nadal można zamawiać z dowozem

Zamknięte lokale na starej Sadybie. W jednym nadal można zamawiać z dowozem

Stało się to, o czym pisaliśmy wczoraj. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, sadybiańskie restauracje zostały zamknięte na dwa tygodnie w obawie przed koronawirusem.

Wczoraj, krótko przed dwudziestą, o decyzji poinformowało na swoim Facebooku NABO (Zakręt 8). – Dla nas i naszych pracowników to bardzo trudny czas ale zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze i decyzje tą przyjmujemy z pokorą i zrozumieniem – czytamy na profilu restauracji.

Natychmiastowe zamknięcie potwierdziła też restauracja Zegarmistrzowska (Muszyńska 23). Jeszcze wczoraj przed dwudziestą jej właściciele zapowiadali, że lokal będzie działać w sobotę, a dopiero od poniedziałku ogłosi dwutygodniową przerwę. Stało się inaczej.

NABO i Zegarmistrzowska nie planują sprzedaży na wynos, ani z dostawą. Te opcje są wciąż dozwolone prawnie. Z tych możliwości będzie natomiast korzystać restauracja Quattro Canti (św. Bonifacego 100). Tuż po godzinie 23 w piątek, tj. na godzinę przed wprowadzonym odgórnie zakazem obsługi klientów w lokalach gastronomicznych, restauracja poinformowała na Facebooku o tym, że nadal przyjmuje zamówienia z dostawą do domu. Ogłosiła również, że już od dziś wprowadza na swojej stronie możliwość zamawiania jedzenia online z zaznaczeniem opcji „dostawa bez kontaktu z kurierem”. Jedzenie, po opłaceniu online, zostanie dostarczone pod wskazany adres, Jak czytamy we wpisie, w praktyce oznacza to, kurier zadzwoni do zamawiającego sprzed drzwi, informując, że jedzenie można już odebrać. Posiłek zostanie zostawiony na progu.Zamknięte lokale na starej Sadybie. W jednym nadal można zamawiać z dowozem
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *