Znów będziemy się kąpać w Jeziorku Czerniakowskim?

Znów będziemy się kąpać w Jeziorku Czerniakowskim?

Mokotowski OSiR robi wszystko, by otworzyć kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim już od 1 czerwca. Na razie ograniczenia pandemiczne na to nie pozwalają.

Odmrażanie gospodarki i życia społecznego postępuje w szybkich tempie. Po otwarciu centrów handlowych, restauracji, zakładów fryzjerskich, boisk, przedszkoli i żłobków, jednymi z ostatnich bastionów pozostały masowa rozrywka i rekreacja. Wygląda na to, że i ten bastion może wkrótce polec.

Oto Ośrodek Sportu i Rekreacji na Mokotowie planuje otworzyć kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim już od 1 czerwca. Dziś rano ogłosił decyzję o poszukiwaniu organizatora kąpieliska.

W opisie przetargu nie ma na razie żadnych dodatkowych warunków sanitarnych ponad te, które obowiązywały w poprzednich sezonach. Istnieje jednak zastrzeżenie, że zakres umowy może być rozszerzony o takie wymogi.

Zapytaliśmy OSIR o to, czy istnieją jakiekolwiek zapowiedzi rządu lub ratusza, które dawałyby nadzieję, że sezon kąpielowy nad Jeziorkiem Czerniakowskim rozpocznie się z dniem 1 czerwca, zapisanym w przetargu.

– OSiR Mokotow czyni przygotowania do otwarcia infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – potwierdza plany dyrektor jednostki, Krzysztof Rosiński. – Szczegółów organizacyjnych oraz terminów możemy się spodziewać w najbliższym czasie – dodaje.

Pewności co do otwarcia kąpieliska jednak nie ma. Szef OSIR-u uczula, że otwarcie kąpieliska zależy m. in. od otrzymania i wdrożenia szczegółowych wytycznych wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego..Znów będziemy się kąpać w Jeziorku Czerniakowskim?
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *