Gra miejska – KALEJDOSKOP WOLNOŚCI

Zapraszamy serdecznie na wilanowską grę miejską „KALEJDOSKOP WOLNOŚCI”, która odbędzie się w ramach Pikniku Wolności w dniu 8 czerwca.

Zmiany ustrojowe w Polsce po 1989 roku wpłynęły na wygląd i rozwój dzielnicy w różnych sferach jej funkcjonowania. Wybudowano Miasteczko Wilanów, Świątynię Opatrzności Bożej, dotychczasowa ikona Wilanowa – Pałac Króla Jana III – zyskała nowy blask fasad, rozpoczynając tym samym wieloletni proces rewitalizacji.

Podczas gry przewodnicy z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy opowiedzą także o tym, jakie wydarzenia historyczne w kraju wpłynęły na zmianę mentalności i budowę społeczeństwa obywatelskiego oraz o tym, co jest efektem wolności wyboru i demokratyzacji życia. W trosce o zrównoważony rozwój poruszymy temat ochrony przyrody i wpływu urbanizacji terenu wokół zabytkowych ogrodów przypałacowych. Uczestnicy gry będą mogli zapoznać się także z folklorem i tradycjami ludowymi Wilanowa oraz Urzecza.

Szeroka tematyka gry zainteresuje każdego – pozwoli przybliżyć historię, dzisiejsze wyzwania w zakresie rozwoju oraz budowy postawy współodpowiedzialności za środowisko naturalne oraz przyszłość dzielnicy z uwzględnieniem ochrony dziedzictwa kulturowego. Na siedmiu przystankach będą licencjonowani przewodnicy, którzy przybliżą temat, potwierdzeniem zapoznania się z historią danego miejsca będzie podpis przewodnika na karcie gry.

DLA KOGO:
Dla całych rodzin – gra międzypokoleniowa. Maksymalna ilość grup: 20. Grupa może liczyć od 2 do 10 osób.

REJESTRACJA:
kalejdoskop.wolnosci.30@gmail.com lub w dniu imprezy na stoisku organizatoraGra miejska – KALEJDOSKOP WOLNOŚCI
Aktualności Wilanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *