Bazar Sadyba wkrótce w całości trafi w ręce prywatne. Jest nowa lokalizacja dla kupców

Bazar Sadyba wkrótce w całości trafi w ręce prywatne. Jest nowa lokalizacja dla kupców

Zarząd dzielnicy Mokotów przygotowuje się do oddania spadkobiercom ostatniej działki na terenie Bazaru Sadyba. Ma już też plan, dokąd przenieść kupców.

Ostatnia działka Bazaru Sadyba, która została w posiadaniu miasta, jest przygotowywana do zwrotu spadkobiercom dawnych nieruchomości hipotecznych. Chodzi o 598 metrów kwadratowych z około 3000 metrów, na których działa targowisko na rogu Powsińskiej i św. Bonifacego. W związku z oczekiwanym zwrotem terenu, pojawiły się plany przeniesienia bazarku do nowej lokalizacji.

– Zarząd Dzielnicy Mokotów podjął prace zmierzające do zmiany miejscowego planu zagospodarowania celem przeznaczenia działki pod Kopcem Powstania Warszawskiego pod miejskie targowisko – mówi Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik prasowy dzielnicy Mokotów.  – Do korzystania z tego terenu byliby zaproszeni także kupcy z innych bazarów na Mokotowie, gdyż teren przewidziany pod miejskie targowisko jest duży i wynosi około dziesięć tysięcy metrów kwadratowych  – dodała.

Nic nie wiem

Zaskoczenia tymi planami nie kryje prezes Spółdzielni Bazar Sadyba, Paweł Jarczewski. – Pierwszy raz o tym słyszę. Nikt z nami na ten temat nie rozmawiał – twierdzi. Nową lokalizację ocenia sceptycznie. – Nie sądzę, żeby to było miejsce handlowe. Są tam oczywiście osiedla mieszkaniowe i okolica Bartyckiej będzie się rozwijać, ale to dopiero przyszłość – komentuje.

Nie jest jasne, kiedy miałby nastąpić zwrot działki i ewentualna zmiana lokalizacji bazaru.  Zgodnie z aneksem do umowy, podpisanym z dzielnicą pod koniec 2014 roku, kupcy z Sadyby mogą działać na ostatniej miejskiej działce do końca 2017 roku.  Władze dzielnicy sugerują jednak, że termin wygaśnięcia umowy może ulec zmianie. – Należy mieć na uwadze fakt, że przed wygaśnięciem umowy, teren może zostać zwrócony na rzecz spadkobierców byłych właścicieli – mówi Chrobak-Budzyńska.

Sytuacja na pozostałym terenie około 2400 metrów jest znacznie bardziej klarowna.  Działki, które trafiły w prywatne ręce w 2014 roku, są dzierżawione przez kupców na mocy umowy, podpisanej z dziewięcioma nowymi właścicielami.  Pierwsza 1,5-roczna umowa z prywatnymi właścicielami właśnie wygasła, a druga – również 1,5-roczna – dopiero zaczęła obowiązywać. Koniec obu umów –  z miastem i z prywatnymi właścicielami – przypadnie na ten sam okres, tj. koniec 2017 roku.

Wybór między dzielnicą a prywatnymi właścicielami

Co planuje 110 kupców z Sadyby po wygaśnięciu obecnych umów?  My sami nic nie możemy – mówi Jarczewski. – Wszystko będzie zależało od nowych właścicieli. Będą mieli do wyboru albo pobierać od nas comiesięczny czynsz w wynegocjowanej wysokości i zachować własność, albo sprzedać teren deweloperowi i dostać jednorazową korzyść. Na razie prywatni właściciele zwróconych działek wolą to pierwsze rozwiązanie. Pobierają wysokie stawki, które ich satysfakcjonują, a my płacimy je i ciągniemy na granicy opłacalności – przyznaje przedstawiciel kupców.

Zdaniem prezesa Spółdzielni Bazar Sadyba przenosiny w miejsce wskazane przez dzielnicę są ostatecznością. – Na pewno rozwiązaniem nie jest przejście do miejsca, którym będzie zarządzało miasto – ostrzega prezes Jarczewski. – Już raz popełniłem ten błąd, kiedy wraz z częścią kupców z Bazaru Sadyba przeniosłem się do wybudowanej przez dzielnicę Hali Bonifacego.  Po kilku latach zwinąłem interes, a dziś po kupcach nie ma już w ogóle śladu – hala została właśnie całkowicie przekształcona w supermarket. Powodem upadku było złe zarządzanie przez miasto. Obawiam się, że podobnie może się stać przy Kopcu – mówi szef sadybiańskich kupców.

Paweł Jarczewski sugeruje, że bardziej prawdopodobne od przeprowadzki będzie pozostanie targowiska na miejscu, ale już na warunkach uzgodnionych z nowymi właścicielami.  – Oczywiście, niektórzy będą musieli się przenieść – mam tu jednak na myśli głównie przedsiębiorców z likwidowanego bazarku przy Gagarina, który ma ustąpić miejsca nowej drodze. Ale my – na Sadybie – takiego zagrożenia nie mamy.  Jedynym problemem jest to, czy dogadamy się z nowymi właścicielami co do stawek czynszu.  Na ostatniej sesji Rady Warszawy dyrektor Bajko mówił wprawdzie, że mamy luksusową sytuację, bo mamy prywatnych właścicieli, z którymi możemy się umówić na dowolne warunki.  Ale to iluzja. Konkurencja w handlu jest coraz większa i na w pełni rynkowe stawki po prostu nie będzie nas stać.

A może jednak deweloper?

Ryzyko nieuzgodnienia stawek i sprzedaży całego terenu Bazaru Sadyba deweloperowi jest duże. Plan miejscowy Sadyby Północnej przewiduje bowiem dla tego obszaru duży budynek mieszkalno-usługowy z dominantą wysokościową do 12 pięter na rogu Powsińskiej i św. Bonifacego.  Zainteresowany tak atrakcyjną lokalizacją był zapewne duży stołeczny deweloper Edbud, który stał się właścicielem największej ze zwróconych działek, o powierzchni sięgającej około tysiąca metrów kwadratowych. Edbud ogłosił jednak upadłość, a syndyk sprzedał działkę firmie Klinkier Bud P.P.U.H. Czesław Penconek z Konstancina Jeziorny. Ta wprawdzie głównie handluje budowlanymi materiałami wykończeniowymi, ale od kilkunastu lat prowadzi również działalność deweloperską.  Obok bloków kilkupiętrowych pod Warszawą (osiedle Słonieczne w Starej Iwicznej i New Fort w Górze Kalwarii), firma ma na swoim koncie również duży budynek 13-piętrowy o nazwie Apartamenty Royal przy Fabrycznej 23 w Piasecznie.  

Na pytanie naszego portalu o plany wobec działki na rogu Powsińskiej i św. Bonifacego, firma Klinkier Bud nie odpowiedziała.


Bazar Sadyba wkrótce w całości trafi w ręce prywatne. Jest nowa lokalizacja dla kupców
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *