Najszybsi pływacy w Polsce spotkają się nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Najszybsi pływacy w Polsce spotkają się nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Na Jeziorku Czerniakowskim znów będą się ścigać najlepsi pływacy w Polsce. W zawodach Grand Prix Polski i Mistrzostwach Warszawy na wodach otwartych wystąpi aż 230 uczestników.

Mistrzostwa Warszawy i Grand Prix Polski na wodach otwartych odbędą się na Jeziorku Czerniakowskim po raz trzeci.  Na starcie stanie rekordowa liczba 230 zawodników. – To absolutny rekord w historii zawodów na wodach otwartych w Polsce. Bardzo się cieszymy, że z roku na rok liczba startujących rośnie, bo to oznacza, że dyscyplina ta przestaje być niszowa – powiedział portalowi Sadyba24.pl Andrzej Storykow, założyciel i prezes Warsaw Masters Team, główny organizator imprezy.

230 zawodników to o 30 osób więcej niż rok temu i 60 osób więcej niż w roku 2014. Organizatorzy zaskoczeni skalą zainteresowania zamknęli listę zgłoszeń kilka dni przed planowanym terminem. – Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo przy większej liczbie uczestników nie jesteśmy w stanie zapewnić im bezpieczeństwa. – tłumaczy Storykow.

Zapisać mogą się już tylko zawodnicy z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Dla nich przygotowane są dłuższe dystanse na 5, 7,5 i 10 kilometrów, rozgrywane w ramach Grand Prix Polski OW.  Pływacy bez licencji, czyli wszyscy chętni, będą mogli się zmierzyć w biegach na krótszych trasach od 750 metrów do 3 kilometrów w ramach Mistrzostw Warszawy.

Wśród zapisanych zawodników znajdują się osoby w bardzo różnym wieku, od 13-latków do 84-letniego Lucjana Przędo, byłego zawodnika Polonii Warszawa, który będzie najstarszym uczestnikiem imprezy.  W zawodach wystartuje m.in. Joanna Zachoszcz, polska pływaczka, która przed kilkoma dniami wywalczyła w Portugalii kwalifikację do tegorocznej olimpiady w Rio de Janeiro.

Zawody otworzy mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i trzykrotna rekordzistka świata w pływaniu, Otylia Jędrzejczak.  Start pierwszych trzech konkurencji – na dystansach 5,0, 7,5 i 10,0 kilometrów w ramach cyklu Grand Prix Polski – przewidziano na 9.30. Najdłuższy dystans 10 kilometrów zawodnicy mają pokonać w 10 pętlach w maksymalnym czasie 135 minut.  Po przybyciu na metę zawodników ścigających się o Puchar Polski, do akcji wkroczą zawodnicy Mistrzostw Warszawy.  Na dystansach 0,75, 1 km i 3 km będą startować o godzinach 11.45, 12.30 i 13.15.  Dekoracje zwycięzców planowane są o 12.00 dla zawodników Grand Prix Polski oraz między 13.30 a 15.30 dla zawodników Mistrzostw Warszawy.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i upominek, a osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca w danej kategorii dodatkowo dyplom.  Poza zaszczytnymi tytułami, najlepsi zawodnicy imprezy zyskają punkty do cyklu Grand Prix Polski, a najszybsi zawodnicy do lat 19 dodatkowo eliminację do mistrzostw świata juniorów w Holandii.

Zawody na Jeziorku Czerniakowskim odbędą się na plaży przy Jeziornej 4 w sobotę, 25 czerwca w godzinach 9.30-15.30. Imprezę organizują: Warsaw Masters Team, Stołeczne WOPR (zapewniające ratowników) oraz Polski Związek Pływacki.


Najszybsi pływacy w Polsce spotkają się nad Jeziorkiem Czerniakowskim
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *