Najszybsi pływacy w Polsce spotkają się nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Najszybsi pływacy w Polsce spotkają się nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Na Jeziorku Czerniakowskim znów będą się ścigać najlepsi pływacy w Polsce. W zawodach Grand Prix Polski i Mistrzostwach Warszawy na wodach otwartych wystąpi aż 230 uczestników.

Mistrzostwa Warszawy i Grand Prix Polski na wodach otwartych odbędą się na Jeziorku Czerniakowskim po raz trzeci.  Na starcie stanie rekordowa liczba 230 zawodników. – To absolutny rekord w historii zawodów na wodach otwartych w Polsce. Bardzo się cieszymy, że z roku na rok liczba startujących rośnie, bo to oznacza, że dyscyplina ta przestaje być niszowa – powiedział portalowi Sadyba24.pl Andrzej Storykow, założyciel i prezes Warsaw Masters Team, główny organizator imprezy.

230 zawodników to o 30 osób więcej niż rok temu i 60 osób więcej niż w roku 2014. Organizatorzy zaskoczeni skalą zainteresowania zamknęli listę zgłoszeń kilka dni przed planowanym terminem. – Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo przy większej liczbie uczestników nie jesteśmy w stanie zapewnić im bezpieczeństwa. – tłumaczy Storykow.

Zapisać mogą się już tylko zawodnicy z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Dla nich przygotowane są dłuższe dystanse na 5, 7,5 i 10 kilometrów, rozgrywane w ramach Grand Prix Polski OW.  Pływacy bez licencji, czyli wszyscy chętni, będą mogli się zmierzyć w biegach na krótszych trasach od 750 metrów do 3 kilometrów w ramach Mistrzostw Warszawy.

Wśród zapisanych zawodników znajdują się osoby w bardzo różnym wieku, od 13-latków do 84-letniego Lucjana Przędo, byłego zawodnika Polonii Warszawa, który będzie najstarszym uczestnikiem imprezy.  W zawodach wystartuje m.in. Joanna Zachoszcz, polska pływaczka, która przed kilkoma dniami wywalczyła w Portugalii kwalifikację do tegorocznej olimpiady w Rio de Janeiro.

Zawody otworzy mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i trzykrotna rekordzistka świata w pływaniu, Otylia Jędrzejczak.  Start pierwszych trzech konkurencji – na dystansach 5,0, 7,5 i 10,0 kilometrów w ramach cyklu Grand Prix Polski – przewidziano na 9.30. Najdłuższy dystans 10 kilometrów zawodnicy mają pokonać w 10 pętlach w maksymalnym czasie 135 minut.  Po przybyciu na metę zawodników ścigających się o Puchar Polski, do akcji wkroczą zawodnicy Mistrzostw Warszawy.  Na dystansach 0,75, 1 km i 3 km będą startować o godzinach 11.45, 12.30 i 13.15.  Dekoracje zwycięzców planowane są o 12.00 dla zawodników Grand Prix Polski oraz między 13.30 a 15.30 dla zawodników Mistrzostw Warszawy.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i upominek, a osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca w danej kategorii dodatkowo dyplom.  Poza zaszczytnymi tytułami, najlepsi zawodnicy imprezy zyskają punkty do cyklu Grand Prix Polski, a najszybsi zawodnicy do lat 19 dodatkowo eliminację do mistrzostw świata juniorów w Holandii.

Zawody na Jeziorku Czerniakowskim odbędą się na plaży przy Jeziornej 4 w sobotę, 25 czerwca w godzinach 9.30-15.30. Imprezę organizują: Warsaw Masters Team, Stołeczne WOPR (zapewniające ratowników) oraz Polski Związek Pływacki.


Najszybsi pływacy w Polsce spotkają się nad Jeziorkiem Czerniakowskim
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *