Noce i Dnie w niedzielnym kinie plenerowym na Sadybie

Noce i Dnie w niedzielnym kinie plenerowym na Sadybie

W najbliższą niedzielę czeka nas druga odsłona kina plenerowego na Sadybie. W parkowym otoczeniu Skweru Ormiańskiego będzie można obejrzeć absolutny klasyk polskiego kina -„Noce i Dnie”.

Ta superprodukcja z lat 70. zyskała światowy rozgłos, zdobywając nominację do Oscara w kategorii obrazów nieanglojęzycznych. Najbardziej znana jest jednak z jednej sceny zbierania nenufarów z jeziora oraz z towarzyszącego tej scenie „Walca Barbary”.  To bezpośredni powód umieszczenia „Nocy i Dni” w programie kina plenerowego na Sadybie. „Walc Barbary” jak i inne tematy z filmu skomponował bowiem wielki, aczkolwiek niedoceniany Sadybianin, Waldemar Kazanecki. Na pokazie zapowiedziała swoją obecność wciąż mieszkająca na Sadybie ostatnia żona kompozytora.

Drugim, a w kolejności pierwszym, filmem wieczoru będzie 10-minutowa animacja pt. „Łagodna” w reżyserii pochodzącego z Sadyby, Piotra Dumały. Obraz ten, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach, to perełka polskiej animacji. Zainspirowany opowiadaniem Fiodora Dostojewskiego, mroczny film przedstawia studium rozpaczy młodego małżonka.  Animacja poza ciekawą fabułą wyróżnia się unikalną, czasochłonną techniką tworzenia – powstała bowiem na pomalowanych na czarno płytach gipsowych poprzez wielokrotne malowanie i wydrapywanie obrazu. 

Kino plenerowe odbędzie się w niedzielę 19 czerwca o 21.15 na Skwerze Ormiańskim (za górką przy placu zabaw, w kierunku wyjścia na ulicę Morszyńską).  Przed pokazem w temat obu pokazywanych filmów wprowadzi widzów znana krytyk filmowa, Magda Sendecka.

Na spragnionych filmowego relaksu czeka 100 leżaków. Na resztę gości czeka miejsce na trawie.  Warto przyjść dobrze ubranym i przynieść koc do ogrzania się – kino rozpocznie się o 21.15, ale skończy się około pierwszej po północy (sam zremasterowany i poprawiony przed kilkoma laty film „Noce i Dnie” trwa ponad 4 godziny).

Pokaz organizuje Dzielnica Mokotów w ramach realizacji zwycięskiego projektu budżetu partycypacyjnego z ubiegłego roku.  Kino plenerowe będzie można obejrzeć tylko dlatego, że zagłosowali na nie mieszkańcy Sadyby.  To jeszcze jeden powód, by głosować w budżecie partycypacyjnym w najnowszej edycji (głosowanie trwa od 14 do 24 czerwca 2016 pod adresem  https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/voting/voter). Więcej o tegorocznym budżecie partycypacyjnym na starej Sadybie można znaleźć tu: http://sadyba24.pl/wiadomosci/item/1196-od-dzi%C5%9B-do-24-czerwca-mo%C5%BCna-g%C5%82osowa%C4%87-na-projekty-w-bud%C5%BCecie-partycypacyjnym.

Kolejny pokaz kina plenerowego na Sadybie odbędzie się 26 czerwca o 21.15 w tym samym miejscu, na Skwerze Ormiańskim. Wstęp na wszystkie pokazy wolny.


Noce i Dnie w niedzielnym kinie plenerowym na Sadybie
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *