Sadybiańscy seniorzy spotkali się po raz ostatni przed wakacjami

Sadybiańscy seniorzy spotkali się po raz ostatni przed wakacjami

Wspólnym wieczorem filmowym zakończyła się na Sadybie akcja międzypokoleniowych obiadów z seniorem. Na pożegnalnym spotkaniu w ostatni piątek po raz pierwszy zebrali się prawie wszyscy seniorzy uczestniczący w akcji.

Po krótkim podsumowaniu kampanii i obejrzeniu kilku materiałów wideo na jej temat, nakręconych i wyemitowanych przez ogólnokrajowe stacje telewizyjne, niespodziewanie głos zabrali seniorzy. 85-letnia pani Teresa stwierdziła, że po tym jak w starszym wieku padła ofiarą oszustów, postanowiła sobie, że będzie omijać wszelkie niesprawdzone inicjatywy z daleka.  Przyznała, że dzięki wytrwałości organizatorów, zgodziła się jednak wziąć udział w akcji i nie żałuje. Chwaliła także bardzo dobre dobranie wolontariusza. 

Prawdziwe peany pod adresem swojego wolontariusza wygłosił 84-letni pan Andrzej. Chwalił spotykającego się z nim pana Krzysztofa za kulturę osobistą, znakomite maniery, umiejętność rozmowy.  Opowiedział, jak został zwerbowany do akcji przez nieznajomą młodą dziewczynę, którą spotkał w autobusie i która do ostatniego momentu wspólnego spaceru do domu nie wyjawiła swoich zamiarów wobec seniora. Podziękowania dla organizatorów i wolontariuszy zgłosiło jeszcze kilkoro seniorów obecnych na sali. 

Jedząc ciasta i lody, popijając kawą, sokiem lub piwem, uczestnicy pożegnalnego spotkania akcji Obiad z seniorem obejrzeli ubiegłoroczny film kinowy o pokonywaniu barier międzypokoleniowych.  Dowcipny i wzruszający „Praktykant” z Robertem de Niro w roli głównej przypadł wszystkim do gustu.

Spotkanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu Sadybian, którzy uczestniczyli w aukcji „Sadybianie dla Sadyby” podczas czerwcowego festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2016. 10 procent ze zgromadzonych podczas aukcji pieniędzy zostało przekazane na wsparcie akcji seniorskiej. 

Akcja Międzypokoleniowy Obiad z Seniorem odbywała się na starej Sadybie od początku kwietnia do końca czerwca 2016. Wzięło w niej udział blisko 40 osób, w tym 12 samotnych seniorów w wieku powyżej 65 lat, 26 wolontariuszy w wieku od 18 do 56 lat, oraz cztery restauracje.  Wszyscy uczestnicy akcji pochodzili ze starej Sadyby i najbliższych okolic. Organizatorem kampanii był portal Sadyba24.pl.  Akcja polegała na cotygodniowych spotkaniach w restauracjach lub domach kilkunastu par, z których każda składała się z seniora i młodszego wolontariusza.  Pretekstem do spotkań były obiady, fundowane przez lokalne restauracje.

W pierwszej edycji akcji uczestniczyły cztery restauracje z Sadyby: Fratelli (Nałęczowska 60), Zegarmistrzowska (Muszyńska 23), NABO (Zakręt 8), ParaBuch (Muszyńska 26). Bez ich udziału i sponsorowania co tydzień od jednego do sześciu podwójnych zestawów obiadowych, akcja nie mogłaby w ogóle dojść do skutku.

Akcja na Sadybie została zainspirowana podobną inicjatywą, która rozpoczęła się w marcu 2016 w Płocku. Dzięki rozgłosowi, jaki nadały jej stołeczne i ogólnopolskie media typu Wawalove.pl, natemat.pl, Polsat, TVN, TVP, Radio Zet, czy Gazeta Wyborcza, o pomyśle z Sadyby dowiedzieli się mieszkańcy całej Polski. Najwięksi zapaleńcy doprowadzili do uruchomienia podobnych akcji w swoich miastach.  Obecnie kampania Obiad z seniorem działa pod patronatem urzędów miasta i lokalnych mediów m.in. w Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.  

Akcja Międzypokoleniowy Obiad z Seniorem powróci na Sadybie od września.


Sadybiańscy seniorzy spotkali się po raz ostatni przed wakacjami
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *