Szkoła z Sadyby znów najlepszą publiczną podstawówką na Mokotowie!

Szkoła z Sadyby znów najlepszą publiczną podstawówką na Mokotowie!

Od lat jest rażąco niedoinwestowana, jej tynki odpadają, a ogrodzenie grozi zawaleniem. Mimo to szkoła podstawowa przy Okrężnej ponownie okazała się najlepsza pod względem poziomu nauczania wśród publicznych placówek na Mokotowie.

Szkoła podstawowa nr 115 przy Okrężnej 80 zajęła pierwsze miejsce w wynikach sprawdzianu szóstoklasisty wśród publicznych podstawówek na Mokotowie.  Z dwóch przedmiotów wchodzących w skład pierwszej części pisemnego egzaminu – języka polskiego i matematyki – uczniowie klas szóstych prawidłowo odpowiedzieli na 80,5% zadań na 100 możliwych.  To wynik lepszy od średniej dla Mokotowa o 5,5%  i dla Warszawy o 6,1%.

Wynik 80,5% stanowi średnią z wyników dwóch przedmiotów ocenianych w części pierwszej sprawdzianu. Lepiej od średniej dla całej szkoły wypadł język polski (83,3%), a gorzej matematyka (77,2%).  To jednak wynik z matematyki zasługuje na specjalne docenienie. Był bowiem aż o 7,2% lepszy od średniej dla Mokotowa, podczas gdy wynik z polskiego – jedynie o 3,8%.

Ex equo ze szkołą z Okrężnej na pierwszym miejscu wśród publicznych placówek na Mokotowie znalazła się szkoła podstawowa nr 69 z Wiktorskiej 73. Zanotowała ona nieco gorszy wynik z języka polskiego, ale lepszy z matematyki.

Druga sadybiańska podstawówka daleko w tyle

Wynik szkoły nr 115 nie zaskakuje. Pierwsze miejsce w dzielnicy pod względem uśrednionego wyniku z języka polskiego i matematyki placówka ta zajęła już dwa lata temu. W 2015 roku szkoła zdobyła drugą lokatę. 

Znacznie gorzej od 115-tki wypada druga sadybiańska podstawówka – nr 103 przy Jeziornej 5/7.  W 2016 szkoła przy Jeziornej uzyskała wynik na poziomie 76% – to aż o 4,5% gorzej niż osiedlowa konkurentka z drugiej strony Wisłostrady. Nieco gorszy, ale porównywalny ze 115-tką wynik uzyskała 103-ka w języku polskim (82,1%). Katastrofalny wynik osiągnęła natomiast w wynikach z matematyki, zdobywając tylko 69,3%. To tylko o 0,2% lepiej od wyniku z matematyki dla całej „publicznej” Warszawy i 0,7% gorzej od wyniku z matematyki wśród szkół publicznych na Mokotowie.

Najlepsza publiczna a szkoły społeczne

Mimo zajęcia najwyższego miejsca wśród szkół publicznych na Mokotowie, 115-tka odstaje jednak znacznie od szkół społecznych działających w dzielnicy.  Znacząco lepsze wyniki od niej uzyskało aż dziewięć szkół płatnych na Mokotowie. Najlepsza z nich – nr 14 przy Bachmackiej 3 – uzyskała 92,2% poprawnych odpowiedzi z polskiego i matematyki.  Wyniki w okolicach 90% zanotowały szkoły społeczne: Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Jana Gutenberga Fundacji Szkolnej przy Obrzeźnej 12a (90,0%) i Multischool Międzynarodowa Szkoła Podstawowa przy Niedźwiedziej 46 (89,3%).

Wyniki lepsze od średniego wyniku sadybiańskiej szkoły 115 na Sadybie (i to o co najmniej 4%) zanotowały jeszcze na Mokotowie: szkoła nr 26 przy Puławskiej, nr 97 przy Abramowskiego, nr 49 przy Bacha, nr 2 Przymierza Rodzin przy Racławickiej, im. św. Franciszka przy Teresińskiej oraz szkoła Kolegium Zakonu Pijarów przy Gwintowej.

Gdzie posłać dziecko z Sadyby dla wyników?

Dzieci w wieku 6-13 lat posyłane są zwykle do szkół podstawowych w swojej najbliższej okolicy. Z roku na rok pojęcie najbliższej okolicy rozszerza się jednak coraz bardziej o szkoły znajdujące się w promieniu 1-2 kilometrów od miejsca zamieszkania.  W przypadku starej Sadyby, rodzice dzieci szkolnych poszukujący placówek o wysokim poziomie nauczania (nie mówiąc o innych czynnikach) mają wówczas do wyboru kilka szkół.

Najlepsze wyniki w bliskiej okolicy od starej Sadyby uzyskały wspominane wcześniej szkoły św. Franciszka przy Teresińskiej i Zakonu Pijarów przy Gwintowej. Każda z nich osiągnęła co najmniej 84% poprawnych odpowiedzi na sprawdzianie szóstoklasisty.

Jeśli sadybiańscy rodzice chcieliby dojeżdżać ze swoim dzieckiem na południe, w Wilanowie warte polecenia są dwie szkoły podstawowe. Lepsze wyniki od obu szkół na Sadybie osiągają tam: Szkoła nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Zespole Szkół nr 79 przy Wiertniczej 26 (83,9%) oraz Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „La Fontaine” przy ul. Rutkiewicz 2 (81,7%). 

Do rozważenia są również dwie szkoły ze Stegien, które osiągnęły wprawdzie gorsze wyniki od szkół ze starej Sadyby, ale nie wymagają za to płacenia comiesięcznego czesnego. To szkoła publiczna nr 212 przy Czarnomorskiej 3, która na sprawdzianie szóstoklasisty zanotowała 78,6% dobrych odpowiedzi, oraz szkoła nr 307 przy Barcelońskiej 8, która może się poszczycić wynikiem 74,3%.

Które szkoły nie gwarantują wysokich wyników na sprawdzianie?

A gdzie posyłanie dzieci szkolnych nie ma sensu, jeśli zależy nam, by nasze dzieci chodziły do podstawówek blisko starej Sadyby i uzyskały w nich wysokie wyniki nauczania?  Tego drugiego kryterium nie spełniają trzy szkoły publiczne: szkoła integracyjna nr 339  przy św. Bonifacego 10 na Stegnach, szkoła nr 300 przy Gubinowskiej 28/30 w Wilanowie oraz Międzynarodowa Europejska Szkoła Podstawowa – International European School – Warsaw z Wiertniczej 140, również w Wilanowie.  Wszystkie trzy zakończyły tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty z wynikiem w okolicach 72%. Przypomnijmy – to aż o 8% gorzej niż w szkole nr 115 przy Okrężnej i o 4% gorzej niż w szkole nr 103 przy Jeziornej.

Bardzo słabe wyniki z języka polskiego i matematyki uzyskały trzy okoliczne szkoły: publiczna szkoła nr 3 przy Gościniec 53 na Siekierkach, publiczna szkoła nr 169 przy Uprawnej 9/17 w Powsinku, oraz jedna z najdroższych szkół prywatnych w Warszawie – brytyjska The British School nr 91 przy Limanowskiego 15 na spółdzielczej Sadybie. Wszystkie trzy uzyskały średnie wyniki z polskiego i matematyki na poziomie zaledwie 66%, przy czym najsłabsze wyniki zanotowano z matematyki – odpowiednio: 55%, 61,9% i 63,4%.

Najsłabszą szkołą podstawową w okolicy starej Sadyby okazała się Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie przy Ledóchowskiej 3. Średnia z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty wyniosła tam tylko 59,2%, przy czym z języka polskiego zanotowano aż 81%, a z matematyki tylko 37%.

Do you speak English?

I jeszcze jedno kryterium, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły podstawowej na starej Sadybie i jej bliskich okolicach.  Język angielski. Umiejętności językowe oceniane są w drugiej części sprawdzianu szóstoklasisty.  Tu sadybiańskie podstawówki wiodą prym wśród szkół publicznych na Mokotowie. Obie zanotowały podobny wynik: 91,3% – szkoła 115 przy Okrężnej i 91,2% – szkoła 103 przy Jeziornej. Na Mokotowie wyprzedziły je tylko dwie państwowe podstawówki: szkoła nr 205 przy Spartańskiej 4 z wynikiem 92,4% oraz szkoła nr 70 z oddziałami integracyjnymi przy Bruna 11 z wynikiem 91,5%.  Średni wynik z angielskiego dla szkół publicznych wyniósł na Mokotowie 87,2%, a w Warszawie – 85,3%.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części sprawdzianu, obejmującej język polski i matematykę, szkoły państwowe zdecydowanie ustępują społecznym i prywatnym w umiejętnościach językowych. O kilka procent lepsze wyniki od najlepszej publicznej podstawówki na Mokotowie uzyskało aż 13 szkół niepublicznych w dzielnicy.  Średnia ich ocena wynosiła 96%.  Pięć z nich osiągnęło wynik niemal idealny – w okolicach 99%. Były to szkoły: nr 26 przy Puławskiej 97B, nr 14 przy Bachmackiej 3, nr 20 przy Obrzeźnej 12a, nr 84 przy Bełskiej 7 oraz Multischool przy Niedźwiedziej 46.

W sąsiadującym ze starą Sadybą Wilanowie najlepsze wyniki z języka angielskiego uzyskali uczniowie ze szkoły niepublicznej Kolegium św. Stanisława Kostki Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców przy Teresińskiej 9 (wynik 98,0%). Jeszcze lepsze – ale z francuskiego – uzyskali uczniowie polsko-francuskiej szkoły „La Fontaine” przy ulicy Wandy Rutkiewicz 2 (99,5%).

Sprawdzian szóstoklasisty został przeprowadzony 5 kwietnia 2016 r. Składał się z dwóch części pisemnych. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki (czas trwania 80 minut), a druga zadania z języka obcego nowożytnego (głównie j. angielskiego, czas trwania 45 minut).  Do sprawdzianu przystąpiło 72 uczniów w szkole 115 przy Okrężnej 80 oraz 65 uczniów w szkole 103 przy Jeziornej 5/7.


Szkoła z Sadyby znów najlepszą publiczną podstawówką na Mokotowie!
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *