Widzisz coś groźnego na Sadybie? Zgłoś to w Internecie

Widzisz coś groźnego na Sadybie? Zgłoś to w Internecie

Od lipca działa w Warszawie aplikacja internetowa, która pozwala zgłosić policji niebezpieczne zdarzenia wygodnie i szybko. Na razie mapa zagrożeń widoczna na aplikacji wskazuje, że Sadyba jest wolna od przestępstw i wykroczeń. Czyżby?

Zgłoszenie groźnego zdarzenia na policję wymagało dotąd dużej determinacji. Zgłaszający musiał bowiem udać się na komisariat i złożyć zeznania, a to trwało czasem kilka godzin. W efekcie, wiele osób rezygnowało ze zgłaszania drobnych, ale uciążliwych zdarzeń. 

Łatwiej i szybciej zgłosić zdarzenie

Tradycyjna procedura i jej mankamenty się nie zmienią. Ale od kilku miesięcy obok niej działa nowa procedura – internetowa. Wystarczy odszukać w Internecie stronę „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” (w serwisie mapy.geoportal.gov.pl), zaakceptować krótki regulamin, i już można zgłosić zagrożenie. 

Jak to działa? Na ekranie z mapą Polski klikamy w znak plusa na czerwonym tle, umieszczony w lewym dolnym rogu.  Następnie wybieramy jedno z kilkudziesięciu typów zdarzeń, które pokazują się nam na ekranie, każde z krótkim opisem i ikonką, zaznaczamy miejsce zdarzenia na mapie, wpisujemy datę zdarzenia, a na koniec klikamy przycisk „Zgłoś”. W sumie pięć kliknięć.  Użytkownik nie ma prawa się zgubić – serwis sam go prowadzi przez kolejne kroki, wyświetlając naraz tylko jeden ekran z jedną funkcją lub informacją, którą trzeba uzupełnić.  Po zaznaczeniu typu zdarzenia, serwis przechodzi do mapy, a po zaznaczeniu miejsca na mapie, przechodzi do ekranu z miejscem na wpisanie daty zdarzenia.

Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się z takim zdarzeniem potem.  Policja traktuje taki wpis jako oficjalne zgłoszenie, które musi zweryfikować. Na weryfikację ma siedem dni. Jeśli w tym czasie, zgłoszenie się nie potwierdzi – tzn. nie będzie podobnych zdarzeń w tym miejscu – jego ikonka znika z mapy. Jeśli jednak potwierdzi się, ikonka zgłoszenia zmieni kolor i pozostanie na mapie do momentu ustąpienia niebezpieczeństwa. Co istotne, pozytywnie zweryfikowane zdarzenie jest wprowadzane do oficjalnej bazy danych policji i figuruje tam na równi ze zdarzeniami wprowadzanymi zgodnie z tradycyjną procedurą.

Sadyba czysta jak łza

Na razie w przypadku starej Sadyby internetowa mapa nie wykazuje żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Czyżby było tu tak spokojnie, że nie trzeba wzywać policji?

– Aplikacja jest stosunkowo nowa, więc zapewne mieszkańcy Sadyby jeszcze jej nie znają – mówi podinspektor Magda Bieniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Bez zgłoszeń internautów mapa dla tego rejonu Warszawy pozostanie czysta. – Mapa składa się z dwóch części: jedna to zgłoszenia internautów, a druga to część statystyczna dla całej Warszawy, aktualizowana raz na kwartał w oparciu o policyjne bazy danych – informuje przedstawicielka stołecznej policji. Nie zobaczymy zatem na mapie wszystkich zdarzeń zgłoszonych w ramach obu procedur – tradycyjnej-papierowej oraz nowej-internetowej. A jedynie te drugie.

– Aplikacja nie służy zgłaszaniu zdarzeń nagłych – wtedy trzeba do nas zadzwonić na telefony alarmowe – zastrzega podinspektor Bieniak. Jakie rodzaje groźnych, ale nie pilnych sytuacji wprowadzają więc do Internetu mieszkańcy Warszawy? – Najwięcej zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu, przekraczania prędkości i nieprawidłowego parkowania – informuje przedstawicielka policji.

Faktycznie, jedyne zdarzenie naniesione na mapę w okolicach starej Sadyby dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości. Ikonka z tym zgłoszeniem umiejscowiona została na ulicy Gołkowskiej, przy skrzyżowaniu ze św. Bonifacego, w okolicach przystanku autobusowego 159 i 162 „Jeziorko Czerniakowskiego”.  Obecnie ikonka ma kolor zielony, oznaczający nowe zgłoszenie, i pulsuje. 

Za kilka dni powrócimy do mapy zagrożeń na Sadybie, aby sprawdzić, co dalej się stało z zieloną ikonką przy Gołkowskiej i czy nowa aplikacja spotkała się z szerszym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Niestety, aplikacja nie ma wersji mobilnej – na komórki. Można z niej korzystać tylko w tradycyjny sposób, wyszukując hasło „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” w internetowej wyszukiwarce.


Widzisz coś groźnego na Sadybie? Zgłoś to w Internecie
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *