WOPR czy Dzielnica? Sąd ustalił wreszcie właściciela działki z kąpieliskiem nad Jeziorkiem Czerniakowskim

WOPR czy Dzielnica? Sąd ustalił wreszcie właściciela działki z kąpieliskiem nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Usunięto największą barierę dla stworzenia nowoczesnego kąpieliska nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Po pięciu latach sądowych batalii, wreszcie wiadomo, kto jest właścicielem działki, na kórej leży plaża i budynek WOPR-u przy Jeziornej.

Kulturalne kąpielisko z prysznicami, sanitariatami, punktem policyjno-ratowniczym, pomostem, wypożyczalnią kajaków, boiskiem do siatkówki, kawiarnią?  Ta wizja zagospodarowania plaży nad Jeziorkiem Czerniakowskim staje się coraz bardziej realna.

Wczoraj stołeczny sąd okręgowy ogłosił wyrok w sprawie nabycia przez zasiedzenie działki przy Jeziornej 2.  Nie uznał wniosku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie o zasiedzenie stojącego tam budynku i okolicznej parceli.  Pośrednio zdecydował zatem, że właścicielem tego terenu jest miasto Warszawa. Sąd podtrzymał tym samym wyrok poprzedniej instancji, ogłoszony przed rokiem. 

WOPR w Warszawie może się jeszcze odwołać od tego wyroku, składając wniosek o kasację do Sądu Najwyższego.  Wiceprezes stowarzyszenia Rafał Rychlewski nie wyklucza takiego kroku, choć mówi o nim sceptycznie.  – Za kasację trzeba zapłacić. Trzeba też mieć bardzo mocne argumenty za tym, że w postępowaniu sądowym pojawiły się poważne błędy. Na razie jednak czekamy na uzasadnienie wyroku. Jak przyjdzie, zdecydujemy, co robić dalej.  

– Wyrok nas nie zaskoczył, oczekiwaliśmy takiego zakończenia – komentuje zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów, Jan Ozimek. – Sąd podzielił argumenty miasta stołecznego Warszawy i oddalił wniosek o zasiedzenie, gdyż wnioskodawca nie wykazał przesłanek zasiedzenia, czyli samoistności posiadania. Miasto było cały czas właścicielem nieruchomości – dodaje.

– Wczorajszy wyrok jest kuriozalny – zauważa Rychlewski. – Sąd uznał bowiem, że zeznania świadków, których przedstawił WOPR są niewiarygodne, bo nie zgadzały się z zeznaniami strony przeciwnej. Przecież tak jest zawsze w sporach, że jedna strona twierdzi co innego niż druga! – przekonuje.

Przypomnijmy, WOPR w Warszawie to jedna z kilku organizacji, które wydzieliły się z dawnego WOPR. Inna od tej, która co roku zabezpiecza bezpieczeństwo na plaży Jeziorka. Przez lata – jak twierdzi, od początku lat 70. – stowarzyszenie użytkowało obiekt przy Jeziornej 2, organizując tam szkolenia dla ratowników wodnych i trzymając tam swoje łódki. W 2011 roku w wyniku sporu z miastem organizacja została jednak pozbawiona wstępu do budynku. Od tego czasu obiekt przy Jeziornej stał zamknięty i pusty. Opiekę nad terenem przejął zakład gospodarki nieruchomościami, podległy urzędowi dzielnicy Mokotów.

Zdaniem władz dzielnicy Mokotów, budynek, o który toczy się spór, jest wyłączony z użytkowania, ponieważ plan ochrony Jeziorka Czerniakowskiego z 2012 roku nie pozwala na użytkowanie obiektów na tym terenie bez podłączenia ich do kanalizacji. W budynku przy Jeziornej 2 było i jest tylko szambo. Dzielnica wstrzymuje się też przed inwestycjami w budynek i jego otoczenie, by nie zostać posądzona o marnotrawienie publicznych pieniędzy. Zarzut byłby zasadny, gdyby w wyniku postępowania sądowego miało się okazać, że to jednak nie ona, lecz WOPR w Warszawie, jest prawowitym właścicielem. 

W tłumaczenia dzielnicy nie wierzy wiceprezes WOPR-u.  Rafał Rychlewski: Szambo można użytkować póki stoi i działa. Co innego gdyby pojawił się nowy obiekt, wtedy trzeba by go podłączyć do kanalizacji.  A dlaczego budynek stoi w tak opłakanym stanie, od pięciu lat nieogrzewany i nieremontowany? Z tego co mi wiadomo w budżecie ZGN po prostu nie ma pieniędzy na jego zagospodarowanie. Pieniądze się znajdą zapewne dopiero, gdy przyjdzie inwestor i zbuduje tu hotel.  Plan zagospodarowania przewiduje bowiem, że obok istniejącego obiektu przy Jeziornej, od strony klubu Delta powstanie duży hotel o powierzchni 500 metrów kwadratowych.

Rozstrzygnięcie sądu w sprawie działki przy Jeziornej 2, o ile nie zostanie skierowane do kasacji, otwiera drogę do zagospodarowania kąpieliska według nowoczesnych standardów rekreacji nad wodą. Kilka lat temu, jeszcze za poprzedniego zarządu dzielnicy Mokotów,  głośno było o planie stworzenia tu pomostu, prysznicy, sanitariatów, a nawet kawiarni.  Ostatecznie z planów tych nic nie wyszło. Miasto nie znalazło bowiem dodatkowych środków na sfinansowanie pomysłu dzielnicy.  Nowy zarząd nie chce rozmawiać o szczegółach tamtego planu, twierdząc, że była to tylko ogólna koncepcja bez konkretów. Ostatnio w rozmowie z portalem Sadyba24.pl burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński wspominał, że chciałby w tzw. WOPR-ówce przeznaczyć jedno z pomieszczeń dla ratowników czuwających nad bezpieczeństwem kąpieliska w lecie oraz dla służb porządkowych – straży miejskiej lub policji. 

Wiceburmistrz Ozimek pośrednio podtrzymuje plany poprzedników.  – Jak tylko otrzymamy wyrok w formie pisemnej będziemy podejmowali kroki związane z zagospodarowaniem tego terenu zgodnie z potrzebami mieszkańców – deklaruje.


WOPR czy Dzielnica? Sąd ustalił wreszcie właściciela działki z kąpieliskiem nad Jeziorkiem Czerniakowskim
WOPR czy Dzielnica? Sąd ustalił wreszcie właściciela działki z kąpieliskiem nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *