Nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”.

Szanowni Mieszkańcy,

uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”.

Nowe zasady programu przewidują podwyższony poziom dofinansowania dla beneficjentów mniej zamożnych. Osoby fizyczne (właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych) o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację do 60% poniesionych kosztów realizacji – nawet do 37 tys. zł – na wymianę pieca węglowego i termomodernizację domu oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

Aby dostać wyższą dotację do wniosku należy załączyć zaświadczenie o dochodach wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mieszczący się w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 3A (tel. 22 728 11 81).

Pozostali beneficjenci „Czystego Powietrza”, z rocznym dochodem do 100 tys. zł, są uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania (część pierwsza programu). To oznacza, że mogą starać się o wsparcie do 25 tys. zł przy wymianie źródła ciepła oraz montażu instalacji fotowoltaicznej (a nawet do 30 tys. zł jeśli inwestycja obejmuje pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną).

Natomiast mieszkańcy, których dochód przekracza 100 tys. zł, mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w rozliczeniu PIT (do 53 tys. zł).

Więcej informacji o programie „Czyste Powietrze” możecie Państwo uzyskać na stronie internetowej lub dzwoniąc na infolinię Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 pod numerem: 22 340 40 80).

 

 

Artykuł Nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”. pochodzi z serwisu Pruszków.Nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”.
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *