Od 1 sierpnia rusza bon turystyczny 500+

Bon turystyczny będzie można aktywować już 1 sierpnia na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Już teraz trwa rejestracja firm, zainteresowanych udziałem w programie.

Z bonu turystycznego skorzystają rodzice z co najmniej jednym dzieckiem do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo 1000 zł. Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Podobnie jak w przypadku 500 plus, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

Bon turystyczny będzie można zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie – za pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Będzie można także opłacić imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Pierwsza lista przedsiębiorców, u których będzie można skorzystać z bonu, pojawi się 1 sierpnia na stronie www.bonturystyczny.gov.pl

Bon turystyczny będziemy okazywać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę.

POT przedstawiła proces płatności w trzech krokach:

1. Podanie numeru bonu turystycznego – 16-cyfrowego numeru bonu przypisanego do uprawnionego i wykorzystywanego w kontaktach z podmiotami.

2. Potwierdzenie kodem obsługi płatności, który nadawany jest w momencie aktywacji bonu – kod otrzymywany będzie e-mailem, znany tylko uprawnionemu i będzie wykorzystywany i ujawniany w trakcie płatności.

3. Potwierdzenie kodem SMS – służy do potwierdzenia płatności realizowanej z użyciem bonu.

Artykuł Od 1 sierpnia rusza bon turystyczny 500+ pochodzi z serwisu Pruszków.Od 1 sierpnia rusza bon turystyczny 500+
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *