Pięć nowych domów stanie na starej Sadybie

Pięć nowych domów stanie na starej Sadybie

Ruszyła budowa pięciu domów w zabudowie szeregowej na starej Sadybie. Będą gotowe do zamieszkania już pod koniec tego roku.

Rząd szeregowców o nazwie Art Deco Sadyba powstaje właśnie przy Ojcowskiej 4E na starej Sadybie. Obok siebie pojawi się pięć dużych jednorodzinnych domów. Cztery z nich będą miały po 7 pokoi, w tym 5 sypialni, a jeden dom – aż 9 pokoi, w tym 7 sypialni. To wszystko znajdzie się na trzech poziomach – parterze, piętrze i poddaszu.

Duże domy dla dużych rodzin

Choć powierzchnia jednego poziomu to typowe dla szeregowców 70 metrów, kilka pięter w sumie daje pokaźne rozmiary domu – od 250 metrów (w przypadku czterech mniejszych domów) do ponad 300 metrów (w przypadku piątego domu). Poza sporą powierzchnią mieszkalną, przyszli lokatorzy znajdą miejsce na dwa samochody we własnym garażu podziemnym. Z tyłu domu będą mogli wypocząć w prywatnym ogródku o wielkości 250 metrów (mniejsze domy) lub 330 metrów (większy dom).

Inwestycja powstaje w ekspresowym tempie. Deweloper otrzymał pozwolenie na budowę pod koniec marca ubiegłego roku, zaczął budowę jeszcze przed końcem roku, już wyszedł ponad poziom parteru, a zakończenie prac planuje na czwarty kwartał 2020. – Ten termin raczej zostanie dotrzymany – mówi nam Michał Szczepkowski, opiekun inwestycji z agencji pośrednictwa En Casa Premium Real Estate. Wiarygodności tych zapewnień nie sposób jednak zweryfikować. W ogłoszeniach sprzedaży Art Deco Sadyba nigdzie nie pada bowiem nazwa dewelopera. Nie pamięta jej też pośrednik. – Nie chcę przekręcić. Sprawdzę i przekażę – obiecuje Szczepkowski. Mimo dwukrotnych przypomnień, do momentu publikacji nazwy dewelopera nie otrzymaliśmy. Nie wiemy zatem, jakie doświadczenie w podobnych projektach ma deweloper i jak postrzegane są na rynku jego dotychczasowe projekty.

Nowe życie komunalnej działki

Projekt Art Deco Sadyba powstaje w miejscu parterowego pawilonu, który jeszcze niedawno stanowił własność urzędu miasta Warszawa. W ramach strategii sprzedaży domów komunalnych, położonych w atrakcyjnych lokalizacjach, dzielnica Mokotów wystawiła działkę przy Ojcowskiej na przetarg w 2017 roku. Pod koniec września 2017 za parterowy dom (194 m2) na dużej działce (1.335 m2) mokotowscy urzędnicy uzyskali 2,33 mln złotych, znacznie więcej niż zapisali w swoim budżecie.

Apetyty urzędników były jednak znacznie większe. W 2009 roku, kiedy powstał plan zbywania nieruchomości na Mokotowie, ówczesny wiceburmistrz dzielnicy Grzegorz Okoński tak mówił Gazecie Wyborczej na temat Ojcowskiej 4: „Idealny do sprzedania jest budynek, w którym jest mało lokali, który jest dużo wart, a jednocześnie w jego remont trzeba by władować sporo pieniędzy. (…) Najlepszym przykładem jest dom komunalny przy Ojcowskiej, parterowy budynek, w którym są tylko cztery lokale. Ze studium wynika, że w tym miejscu można zbudować dom trzykondygnacyjny, nieruchomość można sprzedać według naszych szacunków za 5,34 mln zł.”Pięć nowych domów stanie na starej Sadybie
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *