Dwa boiska do gry w Teqball realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego

24 listopada odbył się odbiór inwestycji pn. „Dwa nowoczesne boiska do gry w Teqball” realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Wybudowane zostały dwa boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej na działce o numerze ewidencyjnym 13 obręb 05 w Pruszkowie w rejonie skrzyżowania ul. Szarych Szeregów z ul. Kowalskiego z ich oświetleniem, oznakowaniem, odwodnieniem oraz ogrodzeniem. W skład zadania wchodzi również dostarczenie oraz montaż dwóch stołów do gry w teqball (typu TEQ ONE).

Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Teqball jest połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego. Zawodnicy grają stojąc przy stole, który jest łudząco podobny do pingpongowego. Charakteryzuje się on jednak tym, że jest zakrzywiony. Jest też niższy, a na środku zamiast siatki znajduje się płyta z pleksi. Do gry używana jest tradycyjna piłka do piłki nożnej. Grać może jednocześnie dwóch, czterech lub więcej graczy. Zawodnicy próbują przebić piłkę na drugą stronę stołu, używając różnych części ciała przy podaniach. Cała rozgrywka podzielona jest na sety.

Teqball posiada jasno określone zasady. Mówią one, że:

  • Nie dotykając piłki więcej niż 3 razy, należy zwrócić ją na połowę przeciwnika,
  • Wejście w kontakt fizyczny ze stołem lub jego elementem są sprzeczne z zasadami,
  • Nie można dwa razy pod rząd odbić piłki tą samą częścią ciała,
  • Piłka może być zagrana na połowę przeciwnika przy użyciu tej samej części ciała nie więcej niż 2 razy.

Sport ten wymyślony został w roku 2014 przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej: Gábora Borsányiego i Viktora Huszára. Borsányi jest byłym zawodowym piłkarzem, który w wieku 24 lat przeszedł na emeryturę. Huszár to informatyk, który obecnie pracuje nad naukową stroną przedsięwzięcia, jakim z czasem stał się teqball.Dwa boiska do gry w Teqball realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *