Inauguracja projektu”Pruszków poznasz-polubisz Międzyprzedszkolny projekt z zakresu edukacji regionalnej”

Czas szybko leci i za nami pierwszy duży międzyprzedszkolny projekt, który przebiegał pod nazwą “Pruszków poznasz-polubisz Międzyprzedszkolny projekt z zakresu edukacji regionalnej”. Jego celem było rozbudzenie w dzieciach poczucia tożsamości regionalnej – nierozerwalnej więzi łączącej człowieka z jego małą ojczyzną. Projekt zakończył się oficjalnie w maju 2021 r., a jego uroczysty finał miał miejsce w Przedszkolu Miejskim Nr 13, które koordynowało jego przebieg. Więcej o projekcie przeczytacie TUTAJ.
Nie był to jednak definitywny koniec projektu, ponieważ od czerwca do listopada 2021 r. trwały prace, których owocem jest książka o takim samym tytule jak nazwa projektu. Książka skierowana jest do dzieci i prezentuje cały przebieg projektu. Będzie ona dostępna w Bibliotece Narodowej, w wielu bibliotekach w całej Polsce, Książnicy Pruszkowskiej im. Henryka Sienkiewicza oraz we wszystkich jej filiach. Książkę otrzymają również wszystkie placówki oświatowe z naszego miasta. Dostępna będzie we wszystkich bibliotekach szkolnych.

Przeprowadzony projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem. W ramach jego kontynuacji odbyła się dzisiaj inauguracja projektu – “Pruszków ze żbikiem poznasz-polubisz”. Tym razem nasze przedszkolaki będą działać na szerszą skalę, ponieważ projekt jest ogólnopolski. Głównymi jego celami są:
– chęć wyczulenia dzieci na walory poznawcze Pruszkowa,
– bliższe poznanie pruszkowskich przedszkoli,
– chęć przekazania wiedzy o naszym mieście dzieciom z innych miast/rejonów Polski.

Projekt został podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich do pruszkowskich przedszkoli dotrą maskotki żbików, które dzieci będą zaznajamiać ze swoim przedszkolem i jego okolicą. Przygody żbików zostaną zakończone podczas wspólnego koncertu piosenek i kolęd przedszkolaków.
W II etapie Żbik razem z książką wyruszy w podróż do każdego z 16 województw, gdzie 16 naszych przedszkoli nawiązało współpracę z jednym przedszkolem.

Dzięki temu projektowi dzieci w całej Polsce będą mogły poznać nasze miasto.

Życzymy dzieciom i Żbikowi wielu cudownych i niezapomnianych przygód.Inauguracja projektu”Pruszków poznasz-polubisz Międzyprzedszkolny projekt z zakresu edukacji regionalnej”
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *