Nowe obostrzenia na święta w związku z koronawirusem

7 grudnia 2021 roku na konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku z dużą liczbą zakażeń i zgonów, a także nowym wariantem koronawirusa, należy podjąć bardziej radykalne decyzje. W konferencji wzięli udział również wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i zastępujący głównego inspektora sanitarnego Krzysztof Saczka.
Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 15 grudnia 2021 r.:
1. Wprowadza się obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.
2. Zamknięte zostają dyskoteki i kluby (wyjątkiem jest 31 grudnia i 1 stycznia do maksymalnej liczby 100 osób).
3. Wprowadza się niższy limit obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych – do 30% (od 15 grudnia 2021 r.).
4. W kinach wprowadza się zakaz konsumpcji.
5. Wprowadzony zostaje limit 75% obłożenia w transporcie zbiorowym (od 15 grudnia 2021 r.).
6. 0soby przylatujące spoza strefy Schengen zobowiązane są do wykonania testu na COVID-19 na co najmniej 24 godz. wcześniej

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia.
Wprowadza się naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. Od 10 stycznia uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Nauka zdalna w okresie świąteczno-noworocznym nie dotyczy przedszkoli i żłobków.
Wprowadza się obowiązkowe szczepienia od 1 marca 2022 r. dla wybranych grup pracowniczych: medycy, nauczyciele i służby mundurowe.
Wprowadza się dostęp do darmowego testu na obecność koronawirusa dla wszystkich pracowników. Wydaje się, że w końcu zostanie rozstrzygnięta kwestia pracowników w kontekście covid. Na konferencji ogłoszono, że każdy pracownik będzie miał prawo do darmowego testu na koronawirusa, a pracodawca będzie mógł od niego oczekiwać wyniku tego testu. Zapowiedziano, że w ciągu tygodnia projekt ten zostanie skierowany do prac.



Nowe obostrzenia na święta w związku z koronawirusem
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *