OPPA 2013 – 31. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW

Serdecznie zapraszamy na OPPA 2013 – 31. Międzynarodowy Festiwal Bardów – święto piosenki autorskiej, w której liczy się przede wszystkim osobisty, w pełni świadomy swej wagi i odrębności przekaz artysty, wyrażony własnymi słowami i muzyką. To jedyny w kraju festiwal, gdzie każdy wykonawca jest jednocześnie autorem tekstu i kompozytorem muzyki.

Bob Dylan, Tom Waits, Leonard Cohen, Neil Young, Susan Vega, Georges Brassens, Georges Moustaki, Léo Ferré, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Aleksander Galicz, Lluis Llach, Fabrizio De André, Paolo Conte – światowej sławy bardowie. W Polsce – Wojciech Bellon, Andrzej Sikorowski, Jacek Kaczmarski, Jacek Kleyff, Andrzej Garczarek, Andrzej Poniedzielski i wielu innych. To artyści, którzy tworząc swoje piosenki, głoszą prawdy o świecie, o ludziach i o sobie samych. Własnym tekstem i własną muzyką zabierają głos w sprawach najważniejszych, zarówno tych ogólnoludzkich, jak i bardzo osobistych. OPPA – Międzynarodowy Festiwal Bardów jest od momentu swego powstania w 1978 roku największym w Polsce forum dla takich artystycznych wypowiedzi.

OPPA to festiwal niekomercyjny, będący swoistą odpowiedzią środowiska bardów na tandetę masowej rozrywki, który co roku skupia uwagę publiczności spragnionej innej jej formy, niż ta lansowana przez komercyjne media. Renoma, jaką cieszy się OPPA, stawia ją w rzędzie najważniejszych festiwali piosenki artystycznej w Polsce. Więcej na stronie www.oppa.pl


Tegoroczny festiwal potrwa tradycyjnie 9 dni. 16 listopada odbędzie się pierwszy koncert konkursowy, tzw. Półfinał, w którym kilkudziesięciu uczestników z Polski i z zagranicy zaprezentuje swoje najlepsze piosenki, a ci z nich, którzy okażą się najbardziej interesujący, przejdą do Wielkiego Finału, który odbędzie się następnego dnia.

17 listopada w Wielkim Finale Jury wyłoni laureatów tzw. ?Złotej Piątki OPPA?, a po wysłuchaniu wszystkich ich utworów wybierze zdobywcę Grand Prix im. Jonasza Kofty. Jej laureatowi organizatorzy Festiwalu dofinansują nagrania studyjne kwotą 5000 zł oraz wytłoczą 1200 egzemplarzy jego autorskiej płyty. Na początku drugiej części koncertu Wielki Finał wystąpi Andrzej Dębowski laureat ?Grand Prix OPPA? z 2012 roku.
Obydwa koncerty konkursowe odbędą się w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, Półfinał od godz. 16:00, a Wielki Finał od godz. 15:00. W Jury OPPA 2013 zasiądą: prof. Ewa Paczoska (przewodnicząca), Jaga Koftowa, Barbara Podmiotko, Adam Sławiński, Bogusław Nowicki, Tomasz Szwed i Piotr Bakal.

18 listopada o godz. 20:00 na Woli w klubie ?U Przyjaciół? przy ul. Ciołka 10 B odbędzie się recital KAROLA PŁUDOWSKIEGO, zatytułowany ?Widzę ją, kiedy oczy zamykam?. Ten artysta, dobrze znany w kręgach ?piosenki turystycznej?, który w przyszłym roku będzie obchodził 40-lecie swojej działalności artystycznej, jest dwukrotnym laureatem plebiscytu publiczności na piosenkę premierową koncertu ?Premiery i Interpretacje? OPPA 2010 i 2012.

19 listopada o godz. 19:00 zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej na recital SERGIUSZA STAŃCZUKA, uhonorowanego wieloma nagrodami i wyróżnieniami na licznych festiwalach poety i barda (m.in. laureata Złotej Piątki OPPA z 2001 r.).

20 listopada o godz. 19:00 zapraszamy do Muzeum Niepodległości na koncert międzynarodowy z cyklu ?Bardowie bez granic?. Zgodnie z jego koncepcją, artyści w nim występujący reprezentują różne spojrzenia na piosenkę autorską i różne koncepcje artystyczne. Teksty piosenek bardów zagranicznych są przetłumaczone na język polski i wyświetlane na dużym ekranie w czasie występów ich twórców. W tym roku naszymi gośćmi są: Boris ISKAKOV, rosyjskojęzyczny bard z Wilna; Jens Paul WOLLENBERG niemiecki liedermacher z Lipska z zespołem ?Pojechaly? oraz Marek GAŁĄZKA z zespołem.

21 listopada o godz. 20:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury Ochoty na wieczór w hołdzie legendarnemu francuskiemu bardowi, zmarłemu w maju tego roku, Georges?owi Moustakiemu, który odwiedził nasz Festiwal 15 lat temu, w 1998 roku i dał pamiętny koncert w Teatrze Polskim. Koncert pt. HOMMAGE A GEORGES MOUSTAKI przybliży życie i twórczość tego wielkiego Artysty. Tekst biograficzny o Artyście specjalnie dla tego koncertu napisał Piotr Bakal, a czytać będzie Krystyna Czubówna. Piosenki Moustakiego zaśpiewają: Justyna Bacz, Dominika Świątek, Piotr Bakal i Stanisław Waszak. Akompaniuje zespół pod kierownictwem Rafała Grząki.

22 listopada, o godzinie 19:00 zapraszamy do Studia im. Agnieszki Osieckiej na Koncert Galowy pt. ?Premiery i Interpretacje OPPA 2013?. Jest to tradycyjny, dwuczęściowy koncert, w którym w pierwszej części z premierowymi utworami wystąpi kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybierze najlepszą piosenkę premierową. W drugiej części piosenki sławnych bardów zagranicznych zaprezentowane zostaną w polskich wersjach językowych przez polskich bardów.
Wystąpią: Ewa Gaworska, Basia Stępniak-Wilk, Małgorzata Wojciechowska, Piotr Bakal, Andrzej Brzeski, Grzegorz Bukała, Jacek Gutry, Tomasz Kordeusz, Jacek Łapot, Marek Majewski, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga, Mateusz Rulski-Bożek, Tomasz Szwed. W obu częściach koncertu artystom akompaniuje zespół pod kierownictwem Piotra Matuszczyka. Prowadzi ? Jacek Łapot.

23 listopada, o godzinie 19:00 zapraszamy do Studia im. Witolda Lutosławskiego, na koncert supergwiazdy OPPA 2013, którą będzie RADŮZA, bez wątpienia najwybitniejsza czeska bardessa. W Polsce z czeskich bardów znany jest głównie Jaromir Nohavica i nieżyjący Karel Kryl. Radůza może się śmiało z nimi równać. Jest niezwykle wyrazistą osobowością sceniczną. Gra na akordeonie, fortepianie, gitarze i wielu innych instrumentach. Ma na swoim koncie wydanych osiem płyt autorskich i jedno DVD. Komponuje także muzykę poważną, teatralną i filmową. Jest autorką dwóch książek. Zagrała także w filmie Jana Hřebejka ?Piękność w opałach?. Będzie to jej drugi koncert w Warszawie. Pierwszy miał miejsce ok. 10 lat temu w Kawiarni literackiej. W Studiu im. Lutosławskiego wystąpi z trzyosobowym zespołem akompaniującym.

Już tradycyjnie, bo od czterech lat, jako swego rodzaju post scriptum do festiwalu OPPA, organizujemy w niedzielę 24 listopada koncert pt. ?oFF OPPA?. Jest to scena otwarta, przeznaczona dla tych wszystkich twórców piosenek autorskich, którzy mają ochotę na niej wystąpić. Nie ma tu żadnej selekcji, a jedynym ograniczeniem może być czas przeznaczony na występ, bo koncert, który rozpocznie się o godz. 15:30 musi się zakończyć przed północą. oFF OPPA, podobnie jak w ubiegłych latach, odbędzie się w art-club praCoVnia, przy ul. Popiełuszki 16.

Na wszystkie koncerty OPPA 2013 – 31. Międzynarodowego Festiwalu Bardów serdecznie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Literacko Muzyczne ?Ballada?, mecenasi: Miasto stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Stowarzyszenie Autorów ?ZAiKS? oraz współpracujące z nami instytucje: Dom Kultury Śródmieście, Staromiejski Dom Kultury, Piwnica na Wójtowskiej, Ośrodek Kultury Ochoty, Muzeum Niepodległości, art-club praCoVnia, Dom Kultury Praga, klub ?U Przyjaciół?, a także nasi patroni medialni: Jedynka – Polskie Radio, strefapiosenki.pl, Internetowy Serwis Autorów i Kompozytorów – isak.pl, SalonLiteracki.pl, kulturaonline.pl, Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej – irka.pl, dlaStudenta.pl, Folk24.pl, dlaLejdis.pl i krainalagodnosci.pl.
OPPA 2013 – 31. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW
Source: Pruszków

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *