Zajęcia dodatkowe w Przedszkolach Miejskich

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021, w Mieście Pruszków nastąpiły zmiany w organizacji zajęć w Przedszkolach Miejskich. W każdym przedszkolu w godz. 8:00 – 13:00 realizowany jest program wynikający z podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
W pruszkowskich przedszkolach w ramach podstawy programowej nauczyciele realizują następujące zajęcia:
• rozwijające mowę i myślenie
• z języka angielskiego
• matematyczne
• plastyczno – techniczne
• muzyczne
• przyrodnicze
• gimnastykę ogólnorozwojową
• zabawy ruchowe
• religię (za zgodą rodziców)

Nauczyciele wychowania przedszkolnego posiadają przygotowanie i realizują wszystkie zajęcia wynikające z podstawy programowej wychowania przedszkolnego w tym zajęcia umuzykalniające, sportowe, plastyczne czy taneczne. Wszystkie wyżej wymienione zajęcia prowadzone są w sposób zintegrowany w ciągu pobytu dziecka w przedszkolu.

W obecnym roku szkolnym prowadzenie zajęć z języka angielskiego w przedszkolach zostało zorganizowane w oparciu o obowiązujące przepisy i jest prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli zatrudnionych w naszych przedszkolach bądź zostało przydzielone nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć. Zwiększono tym samych wymiar etatu nauczycieli języka angielskiego w skali miasta do 3,4 etatu.
W związku z rosnącymi potrzebami dotyczącymi pomocy logopedycznej w przedszkolach oraz wsparciem nauczycieli posiadających kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, przy organizacji nowego roku szkolnego Organ Prowadzący zwiększył wymiar godzin przeznaczonych na ten cel w przedszkolach, które nie miały zapewnionej wystarczającej pomocy w tym zakresie.
Od października 2020 r. w przedszkolach poza wyżej wymienionymi realizowane są również następujące zajęcia dodatkowe, płatne z budżetu Miasta Pruszkowa:
• gimnastyka korekcyjna
• zajęcia taneczne
Zajęcia te organizowane są po godz. 13:00 i mogą być realizowane przez podmioty zewnętrzne. Za organizację zajęć odpowiedzialny jest dyrektor placówki.
W związku ze zgłoszonymi potrzebami dyrektorów oraz rodziców/opiekunów dzieci, przedstawioną powyżej formułę realizacji zajęć będziemy chcieli utrzymać również w nadchodzącym nowym roku 2021. Będzie to jednak uzależnione od akceptacji projektu budżetu przez Radę Miasta.
Podejmując się reorganizacji realizacji zajęć w placówkach przedszkolnych, kierowaliśmy się przede wszystkim potrzebami wieku rozwojowego najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Artykuł Zajęcia dodatkowe w Przedszkolach Miejskich pochodzi z serwisu Pruszków.Zajęcia dodatkowe w Przedszkolach Miejskich
Aktualności Pruszkowa

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *